Rozewie :: Pokoje Gościnne "Malta"

Dla osób lubiących naturę i ciszę !!!

Znajdujemy się w najbardziej na północ wysuniętym skrawku polskiego wybrzeża i przepięknie położonej okolicy latarni morskiej w Rozewiu. Niepowtarzalne ukształtowanie terenu charakteryzuje się wąwozami, jarami i kotlinami; od zbocza klifowego w Rozewiu do łagodnego, płaskiego przejścia za Jastrzębią Górą. Dzięki wyjątkowym walorom naszego klimatu nasyconego jodem, wolnym od alergizujących pyłków zapraszamy przez cały rok. Niezapomnianym przeżyciem są również spacery plażą przy sztormowej, jesiennej czy zimowej pogodzie, uodparniają i hartują organizmy.

Do zaoferowania mamy pokoje o wysokim standardzie.

Każdy wyposażony jest w łazienkę, TV-sat., radio, lodówkę, czajnik b/p, naczynia, sztućce, parawany, koce plażowe jak również balkon.

Istnieje możliwość skorzystania z:

-ogólnodostępnej kuchni (wyposażona w kuchenke mikrofalową, expres do kawy, idp.),
-deski do prasowania i żelazka
-miejsca do grilowania
- bezpłatnego parkowania samochodu na ogrodzonej posesji.

Cennik letni obowiazuje w terminach: |2006-06-01 - 2006-08-31 |

Noclegi
pokój 1 osobowy
prysznic, umywalka, wc, lodówka, czajnik, TV, radio, łazienka 60,00 PLN
pokój 2 osobowy
prysznic, umywalka, wc, lodówka, czajnik, TV, radio, łazienka 0,00 - 120,00 PLN
pokój 3 osobowy
prysznic, umywalka, wc, lodówka, czajnik, TV, radio, łazienka 0,00 - 160,00 PLN
pokój 4 osobowy
prysznic, umywalka, wc, lodówka, czajnik, TV, radio, łazienka 0,00 - 200,00 PLN
dostawka
0,00 - 20,00 PLN

Dzieci do 7lat - 20,-pln Doba zaczyna się od godz.14.00 a kończy o godz. 11.00 Potwierdzeniem rezerwacji jest zadatek w wysokości 30% wartości pobytu. Resztę należności uiszcza się w dniu przyjazdu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!
CENA: do uzgodnienia
KONTAKT: 058 67 49 803, 0601262080
ADRES:
Rozewie
ul. Jelenia 2
Pokój 1-osobowy  
prysznic, umywalka, wc, lodówka, czajnik, TV, radio, łazienka - 60,00 PLN
CENA: 60
Wyposażenie/Dostęp:

Latarnia Morska w Rozewiu

Rozewie

Rozewie (kaszb. Blëza) - Przylądek oraz najdalej na północ wysunięty fragment Polski, na którym znajduje się Latarnia Morska Rozewie.

Rozewie uważane jest zwykle za najdalej na północ wysunięty fragment Polski. I należy tak uważać ze względu na tzw. stały punkt geograficzny. Dlatego nie należy zmieniać tego faktu w książkach, atlasach i encyklopediach, tym bardziej, że nazwa Rozewie oznacza przylądek funkcjonujący pod tą nazwą od 700 lat i nie można mylić jej z nazwą administracyjną. Jastrzębia Góra istnieje od 70 lat i jest osiedlem wchodzącym administracyjnie w skład miasta Władysławowo. Jeżeli natomiast z punktu turystycznego interesuje nas punkt gruntu, po którym możemy dojść najdalej na północ, to takie miejsce leży jednak w Jastrzębiej Górze i jest 120 m. dalej w kierunku północnym niż Rozewie. Miejsce to zostało oznakowane tzw. "Gwiazdą Północy" - obeliskiem położonym w pobliżu Szkoły Podstawowej przez Towarzystwo Miłośników Jastrzębiej Góry.

Przylądek objęty jest od roku 1959 krajobrazowym rezerwatem Przylądek Rozewie o powierzchni 12,15 ha. Ochronie podlegają resztki lasów bukowych (występują drzewa ponad 200-letnie o obwodzie pnia dochodzącym do 3 metrów) na wysokim brzegu klifowym. Linia brzegowa cofa się w rejonie przylądka nawet do 2 m rocznie. Przylądek został wzmocniony betonową ochroną mającą chronić go przed zjawiskiem abrazji.

 

(żródło: www.wikipedia.org)